Kominki opalane drewnem

Kominki opalane drewnem od lat są najpopularniejszym alternatywnym źródłem ciepła w budynkach jednorodzinnych. W wielu domach pełnią funkcję dekoracyjną i są używane sporadycznie, ale pamiętajmy, że prawidłowo dobrany i wykonany kominek zapewnia nie tylko przyjemność z użytkowania i wspaniały widok ognia, ale także bezpieczeństwo energetyczne Twojej rodziny.

Technika grzewcza szybko się rozwija, prześcigamy się w instalowaniu w naszych domach coraz nowocześniejszych systemów ogrzewania. Często są to urządzenia w pełni automatyczne i opierające swoje działanie na energii elektrycznej. Co w przypadku awarii naszej pompy ciepła czy kotła gazowego? Co się stanie, gdy zostaniemy na kilka dni odcięci od prądu, a za oknem przenikliwy mróz?
Do czasu naprawy usterki niewiele możemy zrobić, ale właśnie wtedy najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest rozpalenie ognia w kominku. Po pierwsze: trzaskający w kominku ogień daje sporo ciepła, dwa – koszt takiego ogrzewania jest znikomy. W końcu trzy: jesteś eko! Drewno należy do OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Jeśli używasz odpowiedniego, sezonowanego drewna i palisz w odpowiedni sposób – nie zatruwasz środowiska.

Nowoczesne wkłady kominkowe znacznie poprawiają komfort użytkowania naszego domowego kominka. Dzięki szczelnej konstrukcji i precyzyjnemu wykonaniu pozwalają szybciej dogrzać i zatrzymać znacznie więcej ciepła przy spaleniu mniejszej ilości drewna niż np. w kominku z paleniskiem otwartym.

A co ze smogiem? Ostatnio dużo się o tym mówi.
Podczas ogrzewania domu kominkiem musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach:
1. Używajmy jedynie suchego i wysezonowanego drewna liściastego.
2. Zwróćmy uwagę, by za każdym razem rozpalać kominek od góry.

Już samo spełnienie tych dwóch warunków pokaże Ci, że Twój kominek nie musi dymić. Oszczędzasz dzięki temu zdrowie, czas i oczywiście pieniądze.
I bez obaw, wkłady posiadające wymagane certyfikaty są tak skonstruowane, by dopalać i nie emitować do atmosfery szkodliwych związków.

Jak to działa w praktyce?
Odpowiedzią na to pytanie niech będzie materiał filmowy, który opublikował jeden z naszych partnerów handlowych – firma DEFRO HOME. Znajdziesz go tutaj.

Mój własny kominek. Od czego zacząć?
Aby zbudować piękny i sprawnie działający kominek musimy pamiętać, że proces jego powstawania zaczyna się na długo przed wejściem na budowę firmy instalacyjnej. Ważne jest, by na etapie budowy domu dobrze przemyśleć rodzaj i ustawienie komina, a także wziąć pod uwagę odpowiednie umiejscowienie kanałów wentylacyjnych i doprowadzających świeże powietrze do komory spalania pieca lub wkładu kominkowego.
Doskonale wiemy, że na początku budowy te zagadnienia brzmią obco i są zazwyczaj spychane na dalszy plan, dlatego wychodzimy naprzeciw i oferujemy Państwu naszą pomoc doradczą już na etapie planowania miejsca pod budowę wymarzonego kominka.

Miejsce na kominek jest gotowe. Co dalej?
Jeśli masz już pomysł na aranżację swojego kominka, porozmawiajmy o nim. Podpowiemy Ci jakie są faktyczne możliwości realizacji Twoich pomysłów, znajdziemy dla Ciebie odpowiedni wkład kominkowy, podpowiemy praktyczne rozwiązania i przygotujemy wizualizację wraz z wyceną.
Dokładamy wszelkich starań, by proces ten zawsze przebiegał w przyjaznej atmosferze, a zaprojektowany przez nas kominek spełniał Twoje oczekiwania. Możesz również sięgnąć do naszej galerii Inspiracji, gdzie publikujemy niektóre nasze wcześniejsze projekty.

Jeśli będzie to dla Ciebie ułatwienie, przyjedziemy na Twoją budowę, wykonamy pomiary i na miejscu porozmawiamy o Twoich preferencjach. Z doświadczenia wiemy, że taka forma kontaktu sprawdza się najlepiej.

Pracujemy z najlepszymi