Pracownia WELLFIRE od kuchni

WELLFIRE to niewielka firma z siedzibą w Bełchatowie, która powstała z pasji, wewnętrznej potrzeby tworzenia oraz miłości do trzaskającego ognia.
Projektujemy, sprzedajemy i montujemy wszelkiego rodzaju kominki, biokominki oraz piece wolnostojące. W nasze projekty wkładamy mnóstwo serca, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że same stają się tętniącym sercem domu. Pielęgnujemy i dbamy o ciepło domowego ogniska.

Jak to się zaczęło?

Swoją przygodę z kominkami zacząłem kilka lat temu, współtworząc pracownię kamieniarstwa artystycznego. Zajmowaliśmy się głównie wytwarzaniem ręcznie robionych portali kominkowych z niemal białego piaskowca, który jest materiałem specyficznym i unikalnym. Na początku portale były głównym filarem naszej działalności, jednakże z czasem w ofercie pojawiły się również usługi kompleksowej budowy kominków.

Pierwsze kominki jakie zbudowałem od podstaw były proste, jednakże wytrzymałe. Oprócz estetyki wykonania musiałem zwracać szczególną uwagę, by były to konstrukcje przystosowane do montażu kamiennych portali. Tego typu okładziny ważą czasem ponad 200kg, w związku z tym idealnie weryfikują solidność zabudowy.

W międzyczasie nawiązałem współpracę z kolejną firmą, dla której wykonywałem głównie kominki nowoczesne. Był to dla mnie czas intensywnej nauki, indywidualnych szkoleń oraz pracy z przeróżnymi urządzeniami grzewczymi, także tymi z najwyższej półki. Najważniejszy był dla mnie fakt, że mogłem poszerzać nie tylko wiedzę, ale również zdobywałem doświadczenie – każdy kolejny projekt napędzał rozwój własnych umiejętności, wymagał znajdowania i stosowania odpowiednich rozwiązań. Wydaje mi się, że w tym czasie na dobre zakorzeniłem w sobie ten ogromny sentyment do eksponowania ognia w nowoczesnej formie.

Znaczna część kominków wykonanych przeze mnie w pierwszych latach działalności była zlecana właśnie przez inne firmy. Z tego powodu mam dziś niestety ograniczony dostęp do zdjęć z realizacji i nie mogę ich nigdzie publikować. Na początku liczyłem kominki, które miałem okazję zbudować, jednak szybko zgubiłem rachubę. Do momentu, gdy zakończyłem współpracę i postanowiłem działać na własną rękę powstało ich około 130-150 na terenie całej Polski.

W maju 2019 roku doszedłem do wniosku, że w końcu nadszedł czas, by coś zmienić, by dalej się rozwijać. Chciałem robić dalej to co kocham, ale bez ograniczeń narzucanych przez zleceniodawcę. Z dniem 5 czerwca 2019 roku powstała Pracownia WELLFIRE, którą ciągle tworzę i rozwijam, by oferować jeszcze lepszą jakość na rynku kominków w Polsce.

Jak to wygląda obecnie?

Na tą chwilę tworzę kominki przeważnie według własnego projektu. Sprawia mi to ogromną przyjemność, ponieważ mogę tworzyć i budować te konstrukcje w oparciu o doświadczenie i zdobywaną latami wiedzę. Nie dążę do tego, by nasze usługi były najtańsze w regionie, ale wyceniając konkretny projekt szczególną uwagę zwracam na solidność wykonania i najlepsze, sprawdzone materiały. Nie budujemy atrap – zawsze zmierzam w kierunku wypośrodkowania designu projektu z jego funkcjonalnością.

Kominka nie wymienia się co kilka lat. To nie jest mebel, który przy zmianie koncepcji wystroju zmieniasz na inny. Solidne i prawidłowe wykonanie kominka zapewnia Ci komfort użytkowania, bezawaryją pracę, pewność i bezpieczeństwo Twojej rodziny. No i oczywiście niezależne źródło ciepła, kompletnie nieuwarunkowane ciągłością dostaw energii elektrycznej w Twojej okolicy.

Podczas każdej realizacji jak mantrę powtarzam, że kominek trzeba zrozumieć i się z nim zaprzyjaźnić.
To zapewni Ci bezproblemowe użytkowanie kominka przez długie lata.

Pokażę Ci jak i czym odpowiednio rozpalać ogień, jak go kontrolować, jak dokładać opału bez zadymienia domu i jak bez wysiłku przygotować kominek do dalszej pracy. Podpowiem i wykonam rozprowadzenie gorącego powietrza w budynku, ale tylko wtedy, jeśli faktycznie jest to konieczne. Dzięki temu dogrzewanie Twojego domu będzie bardziej efektywne, tanie i ekologiczne.

W opinii naszych Klientów to najwyższa wartość i jeden z najważniejszych etapów budowy kominka.

Dziś wiem, że jestem w odpowiednim miejscu i idę w odpowiednim kierunku, a moim Klientom dziękuję za zaufanie, ogromne ilości wypitej razem kawy i wiele serdecznych słów.

Dziękuję za odwiedzenie naszej strony www i zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą firmy oraz do współpracy.

Bartosz Kacprzykowski
właściciel pracowni WELLFIRE